ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3816380
*
nr 381 6380
Spegel
gul, höjd: 197
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 14:12:42
1
350 kr
6/10 09:31:48
2
450 kr
8/10 12:44:11
3
650 kr
9/10 19:48:30
2
550 kr
9/10 19:49:24
2
650 kr
9/10 19:50:02
2
750 kr
10/10 11:59:59
4
800 kr
10/10 12:00:42
4
800 kr
10/10 12:00:42
4
800 kr
10/10 13:24:24
3
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gul spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 381 6380
Spegel
gul, höjd: 197
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 14:12:42 | 1 | 350 kr |
6/10 09:31:48 | 2 | 450 kr |
8/10 12:44:11 | 3 | 650 kr |
9/10 19:48:30 | 2 | 550 kr |
9/10 19:49:24 | 2 | 650 kr |
9/10 19:50:02 | 2 | 750 kr |
10/10 11:59:59 | 4 | 800 kr |
10/10 12:00:42 | 4 | 800 kr |
10/10 12:00:42 | 4 | 800 kr |
10/10 13:24:24 | 3 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grunÂdades i Stockholm 1867.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gul spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02